فروشگاهی در باب عموم نیازمندی به فن هایی که در دانشگاه, کار و ... ممکن است برای یک مهندس (الکترونیک , مکانیک , هوافضا ,عمران ,مواد و...) پیش بیاید.

جزوه و پاورپوینت درس IOT دکتر جلالی دانشگاه علم و صنعت

جزوه و پاورپوینت درس IOT دکتر جلالی دانشگاه علم و صنعت

درس جدیدی در دانشگاه علم و صنعت ارائه شد که این دانشگاه را به چهارمین دانشگاه ارائه کننده این درس تبدیل کرد و باعث شد تا این مجموعه جزو پیشروان صنعت IOT قرار گیرد، جهت مطالعه این درس و جزئیات آن در اینجا پاورپوینت درس و جزوه های مربوطه را قرار داده ایم.

لازم به ذکر است اینترنت اشیاء (Internet Of Things) یا IOT  مفهومی جدید در دنیای فناوری و ارتباطات است و به طور کلی به بسیاری از اشیاء و وسایل محیط پیرامونمان اشاره دارد که به شبکه اینترنت متصل شده و می توان آنها را توسط اپلیکیشن های موجود در تلفن های هوشمند و تبلت کنترل و مدیریت کرد. IOT  فناوری مدرنی است که در آن برای هر موجودی اعم از انسان، حیوان و یا اشیاء، قابلیت ارسال داده از طریق شبکه های ارتباطی (اینترنت یا اینترانت) فراهم می شود و جهانی را توصیف می کند که در آن هر چیزی، از جمله اشیای بی جان، برای خود هویت دیجیتال دارند و به کامپیوترها اجازه می دهند آنها را ساماندهی و مدیریت کنند.

برای پیاده سازی اینترنت اشیاء، عبور از چهار مرحله ضرورت دارد:  1- جمع آوری دیتا؛ 2- انتقال دیتاهای انتخابی از طریق شبکه های ارتباطی؛ 3- ارزیابی و تخمین دیتا؛ 4- پاسخگویی به اطلاعات قابل دسترس. همچنین راههای انتقال دیتا می تواند شبکه های تلفن همراه، خطوط تلفن و یا ماهواره های مخابراتی باشد.

از این فناوری پیشرفته می توان برای جمع آوری دیتا از کنتورهای آب و برق و گاز مشترکین و ارسال آن به مرکز صدور صورت حساب؛ برقراری ارتباط سیستمهای خودپرداز بانکی و فروشگاهی در مناطقی که امکان برقراری ارتباط از طریق کابل یا بیسیم فراهم نمی باشد؛ برقراری ارتباط سیستم های پمپ بنزین و گاز؛ اجرای پروژه های مراقبت و خدمات پزشکی؛ ارایه خدمات صدا، ویدئو و دیتا برای ارتباطات فوری و فاقد امکانات استاندارد؛ قابلیت انتقال و مانیتورینگ تجهیزات نفت و گاز سکوها، تلمبه خانه ها و چاههای استخراج؛ کنترل و مانیتورینگ سدها در وزارت نیرو و سایر کاربردها استفاده کرد. افزایش سرعت و کاهش هزینه برای ارایه خدمات یاد شده، از مزایای استفاده فناوری IOT است.


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 8,500 تومان
عملیات پرداخت با همکاری بانک انجام می شود
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
IOT-Dr-Jalali-10-12-1394-fanyab-sellfile-ir_740796_1244.zip66.5 MB